Leuprolid (intradermal yol, intramüsküler yol, subkutan yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Löprolid enjeksiyonları için (Eligard®, Lupron® enjeksiyon, Lupron Depot®, Lupron Depot®-Ped 1 ay veya 3 ay, Lupron Depot®-3 ay, Lupron Depot®-4 ay veya Lupron Depot®-6 ay)

Her leuprolid enjeksiyon paketinde hasta talimatları bulunur. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve anladığınızdan emin olun.

Löproid implantı (Viadur®) alacaksanız,

Sadece doktorunuzun reçete ettiği bu ilacın markasını kullanın. Farklı markalar aynı şekilde çalışmayabilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Depolama

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın sabit bir programda verilmesi gerekir. Bir dozu kaçırırsanız veya ilacınızı kullanmayı unuttuysanız, talimatlar için doktorunuzu veya eczacınızı arayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Enjeksiyon hazırlandıktan sonra, çözelti hemen kullanılmalıdır ve depolanmamalıdır. Eligard® karıştırıldıktan sonra 30 dakika içinde kullanılmalıdır ve Lupron Depot® karıştırıldıktan sonra 2 saat içinde kullanılmalıdır.

Kullanılmış iğneleri, iğnelerin içinden geçemeyecekleri sert, kapalı bir kapta atın. Bu kabı çocuklar ve evcil hayvanlardan uzak tutun.