Lenalidomid (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Ayrıca, doktorunuza danışmadan bu ilacı almayı bırakmayın.

Revlimid® REMS programının kurallarını anlamanız çok önemlidir. Hasta İlaç Rehberini okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun. Bilgileri anladığınızı göstermek için bir form imzalamanız istenebilir.

Kapsülün tamamını suyla yıkayın. Kırmayın, çiğneyin ya da açmayın. Yanlışlıkla kapsülü açarsanız ve tozla temas ederseniz, cildinizi sabun ve temiz su ile yıkayın. İlaç gözlerinize, burnunuza veya ağızınıza bulaşırsa, su ile durulayın.

Bu ilacı her gün aynı saatte al. Bu, aynı anda alıp yiyecekle olsun olmasın, tutarlı bir şekilde alması anlamına gelir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Depolama

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bu ilacın bir dozunu özlerseniz ve normal saatinizden bu yana 12 saatten daha kısa bir sürede iseniz, mümkün olan en kısa sürede alınız ve bir sonraki dozunuzu normal saatte alınız. Bir dozu özlüyorsanız ve normal sürenizden bu yana 12 saatten fazla bir süre geçmişse, kaçırdığınız dozu atlayın ve bir sonraki dozu normal saatte alın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.