Laviv

Bu ilaç sadece Fibrocell tarafından onaylanmış bir eğitim programını tamamlayan bir doktor tarafından verilir.

Laviv için kullanır

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyonda yaşın azficel-T’nin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriatrik popülasyonda yaşın azficel-T’nin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamış olsa da bugüne kadar herhangi bir geriatrik özel sorun bulunmamaktadır.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Laviv’i Kullanmadan Önce

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Eğitimli bir doktor bu ilacı hastanede veya klinikte verecektir. Bu ilaç, nazolabial kıvrımlarınızın içine küçük bir iğne ile verilir.

Doktorunuz kulak arkasından üç küçük cilt örneği (biyopsi adı verilir) alıp üreticiye gönderir. Bazı hücreler 3 ila 6 ay boyunca bu numunelerden yetiştirilmektedir.

İşlenmiş hücreler (Laviv®) üretici tarafından doktorunuza gönderilir. Doktorunuz kendi cildinden mi kaynaklandığını kontrol edecek ve onaylayacaktır. Ardından, doktorunuz ilaçlarınızı nazolabial kıvrımlı kırışıklıklara enjekte edecektir.

Bu ilaç genellikle 3-6 hafta arayla 3 dozda verilir.

Bu tıbbın tedavisinden sonra

Bu ilacın tüm dozlarını almanız çok önemlidir. Planlanan tüm randevuları tutmaya çalışın. Bir dozu kaçırırsanız, ilacınız kullanılamaz. Doktorunuz, cilt toplama veya biyopsi için yeni bir randevu almak için sizinle birlikte çalışır. Enjeksiyonunuz için yeni bir randevu alabilirsiniz.

Bu ilaç genellikle bir hasta bilgi broşürüyle birlikte verilir. Bilgileri dikkatli bir şekilde okuyun ve bu ilacı almadan önce bunları anladığınızdan emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

Azficel-T’nin düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak ve istenmeyen etkileri kontrol etmek için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Laviv® özellikle sizin için kendi cilt hücrelerinizden yapılır. Başka birinin cilt hücrelerini kullanmayın çünkü ciddi bir reaksiyona neden olabilir. Kimsenin ilacını kullanmasına izin verme.

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyon türlerine neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Kaşıntı, kusturma, ses kısıklığı, nefes darlığı, yutkunma sorunu ya da bu ilacı alırken ellerinizi, yüzünüzü veya ağzınızı şiştiğinizde hemen doktorunuzu arayın.

Bu ilaç, enjeksiyon yerinde kanama veya morarma riskini artırabilir. Cildinizde iri, düz, mavi veya morumsu lekeler varsa veya Laviv® aldıktan sonra olağandışı kanama veya morarma varsa doktorunuzla hemen kontrol edin. NSAİİ olarak adlandırılan aspirin, ağrı veya artrit ilacı (celecoxib, ibuprofen, naproksen, rofekoksib, valdekoksib, Advil®, Aleve®, Bextra®, Celebrex®, Motrin® veya Vioxx® gibi) kullanıp kullanmadığınızı doktorunuzun bildiğinden emin olun. Veya kan inceltici (örneğin, varfarin, Coumadin®).

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Laviv’in Doğru Kullanımı

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

Yüz Kırışıklıkları Botox, Xeomin, onabotulinumtoxinA, Botox Kozmetik, Restylane, Dispers, Myoblok, Juvederm, tazaroten topikal, Radyesse, incobotulinumtoxinA, Avage, Hylaform Plus, abobotulinumtoxinA

 Veya benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için LaViv destek grubuna katılın.

Laviv Kullanırken Önlemler

Laviv Yan Etkiler

LaViv (azficel-t)