Lamiktal çiğnenebilen dağılabilir tabletler

Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekroliz de dahil olmak üzere ciddi ve bazen ölümcül döküntüler, Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletlerin kullanımı ile nadiren ortaya çıkmıştır. Ciddi döküntü riski, 16 yaşından küçük çocuklarda yetişkinlerden daha fazla olabilir. Kanıtlanmış olmasa da, tedavi sırasında önerilen dozdan fazlasını alırsanız veya valproat adlı bir ilaç kullanırsanız Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletleri tavsiye edilen dozun üstünde almaya başlarsanız risk daha da fazla olabilir. , Valproik asit, divalproeks sodyum). Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletlerin kullanımı ile ortaya çıkan ciddi döküntülerin çoğu, tedavinin ilk 2-8 haftasında gelişti. Bununla birlikte, Lamictal çiğneme dağılan tabletleri daha uzun bir süre kullanmış hastalarda ciddi döküntüler meydana geldi. Kırmızı, şişmiş, kabarmış veya soyma derisi gibi kızarıklık semptomları gelişirse derhal doktorunuzla iletişime geçin. İlacın döküntü oluşturmadığı açık bir şekilde tespit edilmezse, döküntü oluşursa Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletlerle tedavi durdurulmalıdır. Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletler durdurulmuş olsa dahi, Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletlerin neden olduğu bir döküntü halen hayati tehlike oluşturabilir veya diğer ciddi yan etkilere (örneğin, kalıcı yara izi) neden olabilir.

Bazı nöbetleri tedavi etmek. Tek başına veya başka ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Bipolar bozukluğu olan bazı hastalarda duygudurum problemlerinin oluşumunu geciktirmek için de kullanılabilir. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Lamiktal çiğnenebilir dağılabilir tabletler, bir antikonvülzanttır. Tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyor.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durum Lamictal çiğneme dağılabilir tabletleri ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı ilaçlar Lamictal çiğneme dağılabilir tabletleri ile etkileşime girebilir. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletler, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletleri doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Lamictal çiğneme dağılan tabletlerin kullanımı ile ilgili sorularınızı doktorunuza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Bulanık veya çift görme; kabızlık; ishal; baş dönmesi; Uykulu olma; baş ağrısı; mide bulantısı; Ağrılı menstruasyon dönemleri; Burun akması veya tıkanması; Mide rahatsızlığı veya ağrı; yorgunluk; Sorun uyku; kusma; Zayıflık; kilo kaybı.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklarda veya dilde şişme, alışılmadık ses kısıklığı); Menstrüel periyot veya diğer menstruasyon değişiklikleri olmaksızın; Buzağı ağrısı veya hassasiyet; göğüs ağrısı; Koyu renkli idrar; Koordinasyonun azalması; Zor veya ağrılı idrara çıkma; Hızlı veya düzensiz kalp atışı; Ateş, titreme veya sürekli boğaz ağrısı; Zihinsel veya ruh hali değişiklikleri (örn., Kaygı, depresyon, huzursuzluk, irritabilite, panik atak, davranış değişikliği) yeni veya kötüleşir; Yeni veya kötüleşen nöbetler; Soluk tabure; Kızarıklık, kabarmışlık, şişme veya soyma derisi; Şiddetli kas ağrısı veya hassasiyet; Şiddetli veya sürekli baş dönmesi veya mide ağrısı; nefes darlığı; Ağızda ya da göz çevresindeki yaralar; Intihar düşünceleri veya teşebbüsleri; Ellerin, ayak bileklerinin veya ayakların şişmesi; Şişmiş lenf bezleri; Titreme; Olağandışı morarma veya kanama; Olağandışı zayıflık veya yorgunluk; Vajinal kaşıntı veya deşarj; Görme değişiklikleri; Gözlerin veya cildin sararması.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletleri, oda sıcaklığında, 68 ila 77 derece F (20 ve 25 derece derece) arasında saklayın. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. Lamictal çiğnenebilir dağılabilir tabletlerini çocuklardan uzak tutun ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletleri veya başka herhangi bir ilacı kullanıp kullanmamaya karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu, Lamictal çiğneme dağılabilir tabletleri hakkında genel bilgilerin kısa bir özetidir. Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletler için geçerli olabilecek olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler hakkındaki tüm bilgileri içermez. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Lamictal çiğnenebilir dağılan tabletleri kullanmanın yararları ve riskleri hakkında tam bilgi için sağlık uzmanınızla görüşmeniz gerekir.