Lakosamid (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı mümkün olduğunca durumunuza yardımcı olmak için yalnızca doktorunuzun talimatlarına uygun olarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu ilaç, yiyecek olsun veya olmasın alınabilir.

Ağız sıvılarını işaretli bir kaşık, oral şırınga veya ilaç kabı ile ölçün. Ortalama bir ev çay kaşığı doğru miktarda sıvı tutar.

Lakosamid, diğer nöbet ilaçları ile birlikte kullanılabilir. Doktorunuz size durmasını söylemediği sürece tüm ilaçlarınızı kullanmaya devam edin.

Depolama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Oral sıvıları dondurmayınız. Şişeyi ilk açtığınız 7 hafta sonra kullanılmayan ilaçları atın.