Labetalol tabletler

Yüksek tansiyonun tedavisi. Tek başına veya diüretikler gibi diğer ilaçlarla kombinasyon halinde kullanılabilir. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Labetalol tabletleri bir adrenerjik reseptör bloke edicidir. Vücudun hem alfa hem de beta reseptörlerini bloke ederek çalışır, ki bu kan basıncını düşürür.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar labetalol tabletleri ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı İLAÇLAR labetalol tabletleri ile etkileşim halinde olabilir. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. Labetalol tabletleri, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Labetalol tabletlerini doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Labetalol tabletlerini kullanma konusunda sorularınız için sağlık uzmanınıza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Baş dönmesi; hazımsızlık; Başın çarpması; mide bulantısı; tıkalı burun; Kafa derisinin geçici karıncalanması; Alışılmadık yorgunluk.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklarda veya dilde şişme, alışılmadık ses kısıklığı); göğüs ağrısı; Koyu renkli idrar; Cinsel yeteneğin azalması; bayılma; Hızlı, yavaş veya düzensiz kalp atışı; Ateş, titreme veya sürekli boğaz ağrısı; Zihinsel veya ruhsal değişiklikler (örn., Depresyon); Kas ağrısı veya hassasiyet; Soluk tabure; Sürekli öksürük; Sürekli iştah kaybı; Sağ üst karın ağrısı; Şiddetli veya devam eden baş dönmesi; nefes darlığı; Ellerin veya ayaklarin şişmesi; Açıklanamayan veya ani kilo alımı; Olağandışı morarma veya kanama; Zayıflık; Hışıltı; Görme değişiklikleri; Cildin veya gözlerin sararması.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun. Belirtiler bayılma içerebilir; Nöbetler; Şiddetli baş dönmesi veya baş dönmesi, özellikle ayakta iken; nefes darlığı; Yavaş kalp atışı.

Laboratuar tabletlerini 36 ila 86 derece F (2 ila 30 derece C) arasında saklayın. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. Labetalol tabletlerini çocukların erişemeyeceği yerlerde ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, labetalol tabletlerin veya başka ilaçların alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu sadece labetalol tabletleri hakkındaki genel bilgilerin kısa bir özetidir. LabETALOL tabletleri için geçerli olabilecek olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler hakkındaki tüm bilgileri DEĞİLDİR. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Labetalol tabletlerini kullanmanın getirdiği riskler ve faydalar hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşün.