Kapkacak

Terapötik Sınıf: Anestetik Kombinasyon

LidoCort için kullanır

Farmakolojik Sınıf: Hidrokortizon

Kimyasal Sınıf: Lidokain

Lidokain, topikal lokal anestezik olarak bilinen bir grup ilaça aittir. Derideki sinir uçlarını zayıflatır. Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığında bu ilaç bilinçliliğe neden olmaz.

Hidrokortizon, cilt koşullarından kaynaklanan kızarıklık, kaşıntı ve şişmeyi gidermek için kullanılan bir kortikosteroidtir (kortizon benzeri ilaçtır).

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

LidoCort’u Kullanmadan Önce

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, çocuklarda lidokain ve hidrokortizon kombinasyonunun kullanımını sınırlayacak pediatrik spesifik problemler göstermedi. Bununla birlikte, bu ilacın toksisitesi nedeniyle diğer ilaçlar etkisiz düşünüldüğünde veya kullanılmadığında dikkatle kullanılmalıdır. Önerilen dozlar aşılmamalı ve hasta tedavi sırasında dikkatle izlenmelidir.

Geriatrik hastalarda yaşın lidokain ve hidrokortizon kombinasyonunun etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda yaşa bağlı karaciğer problemleri görülmekte ve bu durum lidokain ve hidrokortizon kombinasyonu alan hastalarda dikkatli olmaktadır.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, lidokain ve hidrokortizon içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. LidoCort’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı aynen doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. İlk önce doktorunuza danışmadan başka koşullar için kullanmayın. Bu ilaç fazla kullanılırsa istenmeyen etkilere neden olabilir, çünkü cildin bir kısmı cildin içerisinden absorbe edilir.

Bu ilacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın.

Aksi takdirde doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacı yaraları açmak, yanıklar veya kırık veya alevlenmiş ciltlere uygulamayın.

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından tedavi edilen problemler için kullanılmalıdır. Özellikle de bir enfeksiyonun var olabileceğini düşünüyorsanız, başka sorunlar için kullanmadan önce doktorunuzla görüşün. Bu ilaç, ciddi yanıklar gibi bazı cilt enfeksiyonlarını veya ciddi sorunları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Burun, ağız, kulak ve özellikle gözlerinize bulaşmamaya özen gösterin, çünkü ciddi derecede göz tahrişine neden olabilir. Eğer ilaçlardan herhangi biri bu alana girerse, alanı en az 15 dakika boyunca su ile yıkayın ve hemen doktorunuza danışın.

Anamantle® HC kitini kullanmak için

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Doğruca lidokain ve hidrokortizon kullanımı

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Herhangi bir sorun ya da bu ilacın neden olabileceği istenmeyen etkiler için doktorunuzun düzenli ziyaretlerdeki gidişatınızı kontrol etmesi çok önemlidir.

Belirtileriniz birkaç gün içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Bu ilacın çok fazla kullanılması ya da uzun süre kullanılması adrenal bez problemleriniz olma riskini artırabilir. Çocuklar için ve uzun süre büyük miktarlarda kullanan hastalar için risk daha fazladır. Bulanık görme, baş dönmesi ya da bayılma, hızlı, düzensiz ya da çarpıcı kalp atışları, artan susuzluk ya da idrara çıkma, sinirlilik ya da alışılmadık bir yorgunluk ya da zayıflık Bu tıbbı kullanırken sizden veya çocuğunuzdan bu semptomlardan birden fazlasına sahip iseniz doktorunuzla konuşın: .

Bu ilacı çocuğunuzun cildine uyguladıktan sonra, çocuğun ilaçları göz veya ağızdan almadığından emin olmak için çocuğu dikkatle izleyin. Bu ilaç, özellikle ağız içine girip yutarsa ​​ciddi yan etkilere neden olabilir.

Bu ilacı kullanmayı bırakın ve siz veya çocuğunuzda ciltte kızarıklık, yanma, batma, şişme veya tahriş varsa derhal doktorunuzla görüşün.

Muamele edilen cilt bölgelerinde kozmetik veya diğer cilt bakım ürünleri kullanmayın.

LidoCort Kullanırken Önlemler

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

LidoCort Yan Etkileri

Lidokort (hidrokortizon / lidokain topikal)

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Hemoroid lidokain topikal, hidrokortizon topikal, fenilefrin topikal, Proctozone HC, Anusol-HC, Proktozol-HC, Preparat H, benzokain topik, Anukort-HC, Xylocaine Jelly, Proctofoam

Pruritus hidroksipin, Benadril, lidokain topikal, difenhidramin, hidrokortizon topik, Vistaril, doksepin topikal, Ataraks, sitoplâptadin, Proktozon HC

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Lidocort destek grubuna katılın.