Kalp hastalığı ile ilgili diğer bilgilere bağlantılar

® The Heart Truth, ABD Sağlık ve İnsan Kaynakları Departmanının tescilli bir ticari markasıdır.

Yaskary annesini, babasını ve teyzeyi kalp hastalığına düşürmüştü. Ve harekete geçmediği sürece hayatının istisna olacağını biliyordu. 49 yaşındayken, hafif bir göğüs ağrısı hissetti ve saatler sonra beş kat baypas uyguladı. Sadece bir risk faktörü olması, kalp rahatsızlığı geliştirme şansınızı artırır ve Yaskary, miras aldığı riski anladığından yaşamının kurtulduğunu bilir. Bugün, kadınlarda kalp hastalığı konusundaki sözcüğünü yaymaktan gurur duyuyor. Ona göre, göğsündeki yara hayatı bir hayat simgesi olarak hizmet ediyor.

Kalp Gerçeği kadınlar için kalp rahatsızlığı konusunda yapılan ulusal bir kampanyadır ve theernment, thesonment tarafından desteklenmektedir.

NHLBI Kaynakları

Eileen 28 yıldır günde iki kez sigara içiyordu. Kalp krizi geçirdiğinde cerrah göğsünü açtı ve yüzde 98 oranında tıkandı ve arterleri parçalandı. O günden beri Eileen bir sigaraya dokunmadı. Kalp hastalığı önlenebilir ve her kadın risk faktörlerini azaltma gücüne sahiptir. Eileen için harcadığı her gün – bir gönüllü itfaiyeci ve EMT, oğlu ve torunları gibi – bir hediye.

NHLBI Olmayan Kaynaklar

Kalp Gerçeği kadınlar için kalp rahatsızlığı konusunda yapılan ulusal bir kampanyadır ve theernment, thesonment tarafından desteklenmektedir.

Topluluktan 100’den fazla üye, kadın ve kalp hastalığı konusundaki farkındalık yaratmak için MD, Bethesda’daki Klinik Merkez’de toplandı. Kalabalık, her yılın Şubat ayının ilk Cuma günü gerçekleşen Ulusal Aşınma Kırmızı Günü şerefine dev bir insan kalbi oluşturdu. Etkinlikte konuşmacı Dr. Francis Collins, yönetmen; Dr. Gary H. Gibbons, NHLBI direktörü, Dr. Ulusal Şeker Hastalıkları ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Direktörü Griffin Rodgers; Kadın Sağlığı Araştırma Dairesi Müdürü Janine Clayton ve Klinik Merkezi direktörü Dr. John Gallin. Kalp rahatsızlığı hakkında daha fazla bilgi için NHLBI web sitesini ziyaret edin. Bu videoyu Twitter’da paylaşırsanız lütfen #NationalWearRedDay’ı kullanın.

Kalp hastalığı Jennifer’ın radarında bile değildi. Ve bu televizyon haber muhabiri 36 yaşındayken kalp krizi geçirince “ölüleri pistinde” durdurdu. Jennifer, kalp hastalığının bize her gün çok fazla annemizi, kızkardeşimizi ve arkadaşlarımızı aldığını hatırlatıyor. Hikayelerimiz ne kadar çok paylaşılırsa, kalp hastalığına olan ilgimiz o kadar hızlı gidiyor.

Kalp Gerçeği kadınlar için kalp rahatsızlığı konusunda yapılan ulusal bir kampanyadır ve theernment, thesonment tarafından desteklenmektedir.

6 Şubat 2013’te The Heart Truth, 16 ünlü ve kalp hastalığından sağ kurtulan Cindy Parsons tarafından giyilen 17 özel tasarımlı New York Moda Haftası’nda düzenlenen 11. Kırmızı Elbise Koleksiyonunu kutladı. Kalp Gerçeği kadınlar için kalp hastalığı konusunda yapılan ulusal bir kampanyadır ve NHLBI sponsorluğundadır. American College of Cardiology, Red Dress Collection 2013 Fashion Show desteğiyle The Heart Truth mesajını yaymak için NHLBI’ye katıldı.

Bu, The Heart Truth® kampanyasını sergiliyor. Kampanya, kadınlar arasında kalp rahatsızlığı riskinden haberdar olma ve hastalığa karşı harekete geçme konusunda ilham kaynağı olmasını sağladı.

Topluluk olayları ve yerel programlar aracılığıyla, kampanya kadınları risklerini bilmeye ve kalpten sağlıklı seçimler yapmaya teşvik eder. The Heart Truth kampanyasının temel unsuru, kadınlar ve kalp hastalığı bilinci için ulusal bir simge olan Red Dress ® ‘dır.

Daha fazla bilgi için, www.hearttruth veya Kadınlarda Sağlık Konuları Kalp Hastalığı makalesine bakın.

® Kalp Gerçeği ve Kırmızı Elbise, ABD Sağlık ve İnsan Kaynakları Departmanının tescilli ticari markalarıdır.

Her kadının anlatması gereken bir hikayesi ve kalbinin sağlığını korumak için harekete geçme gücü vardır. Hikayenizi Facebook’taki diğer kadınlarla paylaşın.

Heart Truth kampanyası kadınların ve sağlık çalışanlarının kadının kalp hastalığı konusunda eğitilmesine yardımcı olmak için çeşitli halk sağlığı kaynakları sunmaktadır.

Klinik denemeler

İlgili Yönetmen Mesajı