Kafa içi hematom semptomları

Baş ağrısı artışı, Kusma, Uykulu olma ve ilerleyen bilinç kaybı, Baş dönmesi, Konfüzyon, Eşit olmayan öğrenci boyutu, Şişkin sözler, Artan kan basıncı

Ne zaman bir doktor görmelisin

Kafa içi bir hematomun belirtileri ve semptomları kafanızın darbesinden hemen sonra ortaya çıkabilir veya görünmesi birkaç hafta veya daha uzun sürebilir. Kafa travması sonrasında, berraklık aralığı olarak adlandırılan bir dönemden sonra iyi görünüyorsunuzdur. Bununla birlikte, zamanla beyninizdeki baskı artar ve aşağıdaki belirti ve semptomların bir kısmı veya tamamı üretilir.

Daha fazla kan beyninizi veya beyniniz ile kafatası arasındaki dar boşluğu doldurduğunda, diğer işaretler ve belirtiler belirginleşebilir;

Kafa içi hematom hayati tehlike oluşturabilir. Acil tıbbi tedavi genellikle gereklidir.

Kafaya bir darbe yaptıktan sonra derhal tıbbi yardım isteyin.

İntrakranyal hematomun belirtileri ve semptomları hemen belirgin olmayabilir, bu nedenle daha sonraki fiziksel, zihinsel ve duygusal değişiklikleri izleyebilirsiniz. Örneğin, baş düşen birisi iyi görünüyor ve konuşabiliyor ancak sonra bilinçsiz hale gelirse derhal tıbbi bakım isteyin.

Ayrıca, kendinizi iyi hissetseniz bile birine bir göz atmanız için çağırın. Kafanıza bir darbe yaptıktan sonra hafıza kaybına uğrayabilirsiniz, bu yüzden sonunda unutursunuz. Anlattığınız birisinin uyarı işaretlerini tanıması ve size derhal tıbbi yardım alması muhtemel olabilir.

Letarji, nöbetler, bilinç kaybı

Bilinci kaybedersiniz: Kafa içi hematomu gösterebilecek belirtilerden herhangi birine sahipsiniz