İpratropium ve albuterol (teneffüs yolu) uygun şekilde kullanılır

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilaç genellikle hasta talimatlarıyla veya talimatlarla birlikte verilir. İlaç kullanmadan önce onları dikkatle okuyun. Yönergeleri anlamadıysanız veya inhaler veya nebülizörün nasıl kullanılacağından emin değilseniz, doktorunuzdan size nasıl kullanacağını göstermesini söyleyin.

Bu ilacı sadece doktorunuzun önerisiyle kullanın. Daha fazlasını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. Ayrıca, bu ilacı doktorunuza söylemeden kullanmayı bırakmayın. Bunun yapılması akciğer rahatsızlığının daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Soluma solüsyonunu kullanırken, iyi hava akışı olan bir hava kompresörüne bağlı bir jet nebülizatörü kullandığınızdan emin olun. İlacın teneffüs edilmesi için bir yüz maskesi veya ağızlık kullanın.

Spreyi gözlerinden uzak tutun. Bu ilaç, göz ağrısı veya rahatsızlık, tahriş, bulanık görme veya şeylere baktığınızda halaların veya tek renklerin görülmesine neden olabilir. Gözlerinizle temasa girerse hemen doktorunuza danışın.

Combivent® inhaleri kullanmak için

Depolama

Combivent® Respimat® spreyini kullanmak için

Sadece doktorunuzun reçete ettiği bu ilacın markasını kullanın. Farklı markalar aynı şekilde çalışmayabilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Teneke kutuyu oda sıcaklığında, ısıdan ve ışığı uzak tutarak saklayın. Donma. Bu ilacı aşırı ısıya veya soğuka maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Kullanmaya hazır olana kadar ilacı folyo çantasında tutun. Oda sıcaklığında, ısı ve ışıktan uzakta saklayın. Donma.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.