Invaziv lobüler karsinom alternatif tıp

Herhangi bir alternatif tıp tedavisi meme kanserini tedavi edemez. Bunun yerine, tamamlayıcı ve alternatif tedaviler, sıcak basması gibi kanser ve kanser tedavisinin yan etkileri ile başa çıkmada en faydalıdır.

Sıcak yanıp sönme – sizi terli ve rahatsız bırakan ani, yoğun sıcaklığa sahip patlamalar – doğal menapoz belirtisi veya meme kanseri için hormon tedavisinin bir yan etkisi olabilir.

Sıcak basması için alternatif tedavi

Petrol için hormon kullanan meme kanserlerine sahip kadınlar, hormonlar ve kanser hücreleri arasındaki etkileşimi engellemek için hormon tedavisi alabilirler. En invasiv lobüler karsinomlar hormon reseptörü pozitiftir.

Sıcak basması ile karşılaşırsanız doktorunuzla konuşun. Sıcak basması hafifse, muhtemelen zamanla azalır. Çoğu kadında, sıcak basması sonunda kaybolur. Bununla birlikte, bazı kadınlar şiddetli ve rahatsız edici sıcak basmaları çekerler. İlaçlar da dahil olmak üzere sıcak basmaları için birçok geleneksel tedavi uygulanmaktadır.

Bazen sıcak basması tedavileri istediğiniz gibi çalışmaz. Bu durumlarda, sizi daha iyi hissettirmek için tamamlayıcı ve alternatif tedaviler eklemeye yardımcı olabilir.

Seçenekler aşağıdakileri içerebilir:

Gevşeme egzersizleri. Gevşeme egzersizleri, stres rahatlamanıza yardımcı olan aktivitelerdir. Örnekler tempolu, derin nefes alma veya gözlerinizi kapatma ve gözde bir yeri hayal etme içerebilir.

Gevşeme egzersizlerini bir terapistten öğrenebilir veya kendi başınıza yapabilirsiniz.

Bu alternatif tedavilerin hiçbirinin sıcak basmaları kontrol etmeye yardımcı olmadığı kanıtlanmış olsa da, bazı ön kanıtlar meme kanserinden kurtulan bazı kişilerin onları faydalı bulduklarını göstermektedir.

Sıcak basması için alternatif tedavi denemekle ilgileniyorsanız, seçenekleriniz hakkında doktorunuzla konuşun.