Insülin insan düzenli (enjeksiyon yolu) doğru kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bir hemşire veya başka eğitim almış bir sağlık uzmanı size bu ilacı verebilir. Ayrıca, ilacınızı evde nasıl verileceğini de öğrenebilirsiniz. Bu ilaç cildinizin altında atış olarak verilir.

İnsülin düzenli her paketi bir hasta bilgi formu içerir. Tedavinize başlamadan önce ve yeni bilgiler toplamaya hazır olduğunuzda bu sayfayı dikkatli bir şekilde okuyun ve sizi anladığınızdan emin olun.

Her enjeksiyon için vücuda farklı bir yer (örn., Karın, mide, uyluk ve üst kolun derisinin altında) kullanmak daha iyidir. Bununla ilgili sorularınız varsa, sağlık ekibinizin bir üyesine başvurun.

Humulin® R Konsantre U-500 insülini kullanırsanız, dozu ölçerken çok dikkatli olun. Bu form, U-100 şekli insülinden daha konsantre (aynı miktarda solüsyonda daha fazla türe sahip). Her doz için çözeltiden daha azını kullanmanız gerekecektir. Humulin® R Konsantre U-500’ü enjekte ederek 30 dakika içinde bir yemek yemelisiniz.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Depolama

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Talimatlar için doktorunuzu veya eczacınızı arayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Buzdolabında açılmamış olan insülin şişelerini orijinal kartonunda saklayın. Donma. Dondurulmuş ise insülini kullanmayın.

Açılmış şişe insülini buzdolabında saklayın. Donma. Şişe şişenizi buzdolabında tutamıyorsanız, oda sıcaklığında 31 güne kadar saklayabilirsiniz. Şişeyi olabildiğince serin tutun ve ısı ve ışıktan uzak tutun.