Insülin glargin, rekombinant (subkütan yol) uygun kullanım

Dozlama

Depolama

Bir hemşire veya başka eğitim almış bir sağlık uzmanı size bu ilacı verebilir. Ayrıca, ilacınızı evde nasıl verileceğini de öğrenebilirsiniz. Bu ilaç cildinizin altında atış olarak verilir.

Her bir insülin glargin paketi bir hasta bilgi formu içerir. Bu sayfayı dikkatli bir şekilde okuyun ve anladığınızdan emin olun.

Her enjeksiyon için vücuda farklı bir yer (örn., Karın, karın ya da üst kolun derisinin altında) kullanmak en iyisidir. Bununla ilgili sorularınız varsa, sağlık ekibinizin bir üyesine başvurun.

İnsülin glargin, 24 saat içinde kan şekerini düşürdüğünden, yatmadan önce günde bir kez alınmalıdır.

İnsülin çözeltisi berrak ve renksiz görünmelidir. Bulanık veya kalınlaşmışsa insülin glargini kullanmayın.

Doktorunuzun verdiği özel yemek planını dikkatlice izleyin. Bu, durumunuzu kontrol altına almanın en önemli parçası ve ilaç düzgün çalışacaksa gereklidir. Ayrıca, düzenli olarak egzersiz yapın ve kanınızdaki veya idrardaki şekeri test edin.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Kullanılmayan tüpleri, kartuşları veya SoloStar® önceden doldurulmuş kalemleri buzdolabında saklayın. Işıktan koruyun. Donma.

Halihazırda buzdolabında olduğunuz veya oda sıcaklığında açılmış şişeleri, güneş ışığı ve ısıdan uzak, serin bir yerde saklayabilirsiniz. 28 gün içinde kullanın.

Şu anda kullandığınız SoloStar® önceden doldurulmuş kalem buzdolabına batmamalıdır. Kalemi doğrudan ısı ve ışıktan uzakta oda sıcaklığında saklamalısınız. Açılmış herhangi bir Lantus® SoloStar® kalemi 28 gün sonra atın veya Toujeo® SoloStar® kalemi 42 gün sonra atın.

Bir kartuş bir kalemi taktıktan sonra, kartuşu ve kalemi buzdolabında değil oda sıcaklığında saklayın.