Insülin aspart ve insülin degükörü (subkütan yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bir hemşire veya başka eğitim almış bir sağlık uzmanı size bu ilacı verebilir. Ayrıca, ilacınızı evde nasıl verileceğini de öğrenebilirsiniz. Bu ilaç cildinizin altında atış olarak verilir.

Her Ryzodeg® paketi bir hasta bilgi formu içerir. Bu sayfayı dikkatli bir şekilde okuyun ve anladığınızdan emin olun.

Her enjeksiyon için vücuda farklı bir yer (örn., Karın, karın ya da üst kolun derisinin altında) kullanmak en iyisidir. Bununla ilgili sorularınız varsa, sağlık ekibinizin bir üyesine başvurun.

İnsülin çözeltisi berrak ve renksiz görünmelidir. Bulanık veya kalınlaşmışsa kullanmayın. Bu ilacı diğer insülinlerle veya su ile karıştırmayın.

Bu ilacı herhangi bir ana yemekle birlikte al. Gerekirse, hızlı veya kısa etkili insülini diğer yemeklerle birlikte de kullanabilirsiniz.

Depolama

Doktorunuzun verdiği özel yemek planına dikkatle uyun. Bu, durumunuzu kontrol altına almanın en önemli parçası ve ilaç düzgün çalışacaksa gereklidir. Ayrıca, düzenli olarak egzersiz yapın ve kanınızdaki veya idrardaki şekeri test edin.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bir dozu atladıysanız, bir sonraki dozunuzu aynı günkü bir sonraki ana yemek ile birlikte alın ve normal doz programınıza devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Açılmamış FlexTouch tek kullanımlık önceden doldurulmuş kalemi, kartondaki son kullanma tarihine kadar 28 günde kadar oda sıcaklığında buzdolabında saklayabilirsiniz. Işıktan koruyun. Donma.

Kullanmakta olduğunuz FlexTouch tek kullanımlık önceden doldurulmuş kalemi, oda sıcaklığında en fazla 28 gün süreyle doğrudan ısı ve ışıktan uzak, serin bir yerde saklayın. Soğutmayınız.