İnfluenza a virüsü aşısı, h1n1, inaktive (intramüsküler yol) kullanmadan önce

Alerjiler

Pediyatrik

Bir aşı kullanmaya karar verirken, aşı alma riskleri, yapacağı iyi karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu aşı için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuk nüfusundaki influenza virus aşısı H1N1’in yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Yaşın 4 yaşın altındaki çocuklarda influenza virüsü aşısı H1N1’in yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

6 aydan küçük çocuklarda influenza virus aşısı H1N1’in yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriyatrik

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı insanlarda influenza virüsü aşısının H1N1 kullanımını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi.

İlaç etkileşimleri

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Diğer Etkileşimler

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer Tıbbi Sorunlar

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu aşı kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun