Indometasin (intravenöz yol) önlemleri

Indometasin enjeksiyonu vücudun enfeksiyon sırasında nasıl tepki gösterebileceğini değiştirebilir. Bebeğinizin doktoru, bebeğinizi herhangi bir enfeksiyöz bulgusu için izleyecektir (örneğin, ateş, titreme veya diğer olağandışı davranışlar).

Bu ilaç kanın pıhtılaşması için gerekli trombositlerin etkisini etkileyebilir. Bu, bebeğiniz için kanama şansını artırabilir. Bebeğinizin doktoru bebeğinizi olağandışı kanama ya da morarma, koyu renkli bir idrar ya da dışkı ya da bebeğinizde başka kanamalar belirtileri izleyecek.

Bu ilaç bebeğinizin idrar hacmini azaltabilir. Bu, bebeğinizin böbrek sorunlarına veya düşük sodyumda kan yapmasına (hiponatremi) şansınızı artırabilir. Bu risklerin herhangi bir işaretini kontrol etmek için kan ve idrar testleri gerekecektir.

Bebeğiniz bu ilacı alırken karaciğer sorunları olabilir. Bu ilacı kullanmayı bırakın ve bebeğinizde bu semptomlardan birden fazlası varsa: karın ağrısı veya hassasiyet, kil renkli dışkı, karanlık idrar, iştah azalması, ateş, baş ağrısı, kaşıntı, iştahsızlık; Bulantı ve kusma, deri döküntüsü, ayağa veya alt bacaklarda şişme, alışılmadık yorgunluk veya zayıflık veya sarı gözler veya cilt.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.