Hidrokortizon ve asetik asit otik

Terapötik Sınıf: Anti-Enfektif Olmayan / Anti-İnflamatuar Kombinasyon

Hidrokortizon ve asetik asit için

Farmakolojik Sınıf: Adrenal Glukokortikoid

Kimyasal Sınıf: Asetik Asit (sınıf)

Bu ilaçlar doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Kortikosteroid ve asetik asit kombinasyonları sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Hidrokortizon ve asetik asit için aşağıdakiler düşünülmelidir

Hidrokortizon ve asetik asit veya başka ilaçlara karşı alışılmadık veya alerjik bir reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında 3 yaşın altındaki çocuklarda kulak kortikosteroidlerinin kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Hidrokortizon ve asetik asit kullanılmadan önce

Yaşlılarda otik kortikosteroid kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, yaşlı insanlarda daha küçük yaştaki yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Hidrokortizon ve asetik asit kullanırken, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birine sahipseniz, sağlık uzmanınızın bilmesinin özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle hidrokortizon ve asetik asit kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle hidrokortizon ve asetik asit kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle hidrokortizon ve asetik asit kullanmak bazı yan etkilere neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, hidrokortizon ve asetik asit kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Kullanmak

Tıbbı mümkün olduğunca mikropsuz tutmak için, damlalık veya aplikatör ucunu herhangi bir yüzeye (kulak dahil) mümkün olduğunca fazla dokunmamaya özen gösterin. Ayrıca, kabı her zaman sıkıca kapalı tutun.

Hidrokortizon ve asetik asit kulak damlaları kullanan hastalar için

Kortikosteroidleri doktorunuzdan daha sık veya daha uzun süre kullanmayınız. Bunun yapılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Doktorunuza danışmadan önce gelecekteki kulak problemleri için artık ilaç kullanmayın. Hidrokortizon ve asetik asit, belirli enfeksiyon türleri varsa kullanılmamalıdır. Bunu yapmak, enfeksiyonun daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Hidrokortizon ve asetik asit dozu, farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler yalnızca hidrokortizon ve asetik asitin ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bir doz hidrokortizon ve asetik asit özlediyseniz, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

Tedaviyi aniden kesmeyin.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Hidrokortizon ve asetik asitin doğru kullanılması

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Durumunuz 5-7 gün içinde düzelmezse veya daha da kötüleşerse doktorunuza danışın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Hidrokortizon ve asetik asit ile rapor edilen diğer yan etkiler görülmedi. Bununla birlikte, başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

Önlemler Hidrokortizon ve asetik asit kullanılırken

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Otitis Externa Ciprodex, Cortisporin Otic, seftazidim, benzokain otik, asetik asit otik, Fortaz, Cortisporin-TC, Vozol, Coly-Mycin S, Otisin HC, Benzotik, Asetasol HC, Vosol HC, Trioksin, Pinnakain, Cortane-B, Tazicef, Americaine Otic

 Ya da benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için asetik asit / hidrokortizon destek grubuna katılın.

Hidrokortizon ve asetik asit Yan Etkiler

Asetik asit / hidrokortizon kulak