Demir takviyesi (oral yol, parenteral yol) tanım ve marka isimleri

Kanadalı Marka Adı

Demir, vücudun kırmızı kan hücreleri üretmek için ihtiyacı olan bir mineraldir. Vücut yeterli miktarda demir alamadığında, sizi sağlıklı tutmak için gereken normal kırmızı kan hücrelerinin sayısını üretemez. Bu durum, demir eksikliği (demir eksikliği) veya demir eksikliği anemisi olarak adlandırılır.

ABD’de birçok kişi diyetlerinden yeterli miktarda demir elde etse de, bazıları ihtiyaçlarını karşılamak için ek miktar almalıdır. Örneğin, demir bazen vücudunuzda bilmediğiniz ve yalnızca doktorunuz tarafından tespit edilebilen yavaş veya az miktarda kanama ile kaybolur. Doktorunuz, bir demir eksikliğiniz olup olmadığını, neye sebep olduğunu ve bir demir takviyesi gerekip gerekmediğini belirleyebilir.

Demir eksikliği olağandışı yorgunluk, nefes darlığı, fiziksel performansta azalma ve çocuklarda ve yetişkinlerde öğrenme problemlerine neden olabilir ve enfeksiyon alma şansınızı artırabilir.

Bazı koşullar demir ihtiyacınızı artırabilir. Bunlar arasında

Tablet, Çiğneme; Tablet; Sıvı; Kapsül; Çözelti; Tablet, Enterik Kaplı; Toz; Tablet, Genişletilmiş Süspansiyon; Süspansiyon; Kapsül, Sıvı Dolgulu; Şurup; Kapsül, Genişletilmiş Süspansiyon; İksir

Ek olarak, bebekler, özellikle anne sütü veya düşük demir formülü alanlar, ilave demir gerektirebilir.

Demir takviyeleri için artan ihtiyaç sağlık uzmanınız tarafından belirlenmelidir.

Diyetin Önemi

Enjekte edilebilir demir, yalnızca sağlık uzmanınızın gözetiminde veya onayı ile verilir. Demirin diğer formları reçetesiz olarak bulunur; ancak, sağlık uzmanınız durumunuz için doğru kullanım ve doza ilişkin özel talimatlara sahip olabilir.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Demir diyette iki formda bulunur: iyi absorbe edilen heme demiri ve kötü emilen demir dışı demir. Emilebilir (heme) demirin en iyi besin kaynağı, yağsız kırmızı ettir. Tavuk, hindi ve balık da demir kaynağıdır, ancak kırmızı etten daha az içerirler. Hububat, fasulye ve bazı sebzeler, az emilen (şeffaf olmayan) demir içeriyor. Et gibi az miktarda heme demir içeren gıdalarla yenen C vitamini bakımından zengin gıdalar (örneğin narenciye ve taze sebzeler) hububat, baklagiller ve diğer sebzelerden emilen demir dışı demir miktarını artırabilir. Bazı gıdalar (örneğin, süt, yumurta, ıspanak, lif içeren kahve, kahve, çay) gıdalardan emilen zamana bağlı olmayan demir miktarını azaltabilir. Demir kaplarda yemek pişirmek için ek demir ilave edilebilir.

İhtiyaç duyulan günlük demir miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Demir için miligramdaki normal günlük önerilen alımlar genel olarak aşağıdaki gibi tanımlanır (RDA ve RNI, “elemental” demir olarak anılan gerçek demir miktarı olarak ifade edilir.) Ürün biçimi [demir Fumarat, demir glukonat, demir sülfat] farklı bir mukavemete sahiptir)

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur