Boğaz ağrısı boğaz ağrısı

Terapötik Sınıf: Analjezik

Boğaz Boğazı için İzodet Kullanır

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir, ancak doktorunuz tıbbi probleminiz için doğru kullanım ve doza ilişkin özel talimatlara sahip olabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediyatrik popülasyondaki fenolün yaşla ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir. 3 yaşın altındaki çocuklarda güvenlik ve etkililik saptanmamıştır.

Geriyatrik hastalarda yaşın fenolün etkilerine olan ilişkisiyle ilgili hiçbir bilgi mevcut değildir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

İzodet Kullanmadan Önce Boğaz Boğaz

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, fenol içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Boğaz ağrısı için izodetlere özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı aynen doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. Bu ilacı daha fazla kullanmayın, daha sık kullanmayın ve yönetime göre daha uzun süre kullanmayın. Bunu yapmak vücuda emilim şansını ve yan etkileri riskini artırabilir.

Bu ilaç, yalnızca doktorunuzun tedavi ettiği sorunlar veya paket talimatlarında belirtilen koşullar için kullanılmalıdır. Özellikle de bir enfeksiyonun var olabileceğini düşünüyorsanız, başka sorunlar için kullanmadan önce doktorunuzla görüşün.

Bu ilaçların hiçbirini gözlerinizde bulmamaya özen gösterin, çünkü ciddi göz iritasyonuna neden olabilir. İlacın herhangi birisi gözlerinize girerse, su ile yıkayın ve hemen doktorunuza danışın. Ayrıca, ilacı solumamaya (nefes almama) dikkat etmekten çekinmeyin.

Kullanmak

Bu ilacı doktorunuza danışmadan 2 günden fazla kullanmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Durumunuz 7 gün içinde düzelmezse veya kötüleşerse doktorunuza danışın.

Bu ilacın çocuğunuzun ağzına veya boğazına püskürtülmesinden sonra, çocuğun ilacını gözlerine sokmadığından veya spreyi teneffüs etmediğinden emin olmak için çocuğu dikkatle izleyin.

Solunum zorluğu, ateş, deri döküntüsü veya ağızda kızarıklıklar, kızarıklık, şişme veya tahriş veya ağızda kötüleşme varsa bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzla görüşün.

Ateş, baş ağrısı, mide bulantısı veya kusma ile oluşan boğaz ağrısı veya boğaz ağrısı başlarsa hemen doktorunuzu arayın. Bunlar belki bir enfeksiyon belirtileri.

Uygun fenol kullanımı

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Boğaz ağrısı izodet kullanırken önlemler

Tonsillit / Farenjit amoksisilin, azitromisin, Zithromax, sefdinir, klaritromisin, sefuroksim, Ceftin, Omnicef, Biaxin, Amoksil, penisilin v potasyum

Boğaz ağrısı benzokain topikal, mentol topikal, fenol topikal, Chloraseptic Boğaz Boğaz Spreyi, Cepacol Boğaz Gazı, Hurricaine, Chloraseptic Boğaz Lozanjları, benzokain / dekstrometorfan, Cepacol İkili Drenaj Boğaz ağrısı, Alka-Seltzer Plus Soğuk Formül Parlak Orjinal Efervesan Tablet, Salonlar Mentho -Lyptus Drops

Boğaz ağrısı yan etkileri

Fenol topikal