Bağışık globulin ve hiyalüronidaz (subkütan yol) önlemleri

Bu ilacın neden olabileceği herhangi bir sorun için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan ve idrar testleri gerekebilir.

Bu ilaç, hayatı tehdit eden anafilaksi de dahil ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir ve hemen tıbbi müdahale gerektirir. Bu ilacı aldıktan sonra döküntü, kaşıntı, ürtiker, göğüs ağrısı, baş dönmesi ya da başın çarpması, nefes darlığı, yutma sorunu ya da elleriniz, yüzünüz ya da ağzınızın şişmesi durumunda derhal doktorunuza bildirin. IgA (immünoglobülin) eksikliği ve IgA’ya karşı antikorlar ve insan immünoglobülin veya hiyalüronidaz ürünlerine aşırı duyarlılık öyküsü olanlar da dahil olmak üzere bazı insanlar bu ilacı kullanmamalıdır.

Bu ilaç kan pıhtılaşmasına neden olabilir. Bu, kan pıhtılaşma sorunları, kalp hastalığı veya ateroskleroz (arterlerin sertleşmesi) öyküsü varsa ya da obezseniz östrojen içeren ilaçları almanız ya da uzun süre yatakta kalmanız durumunda daha olasıdır Ameliyat veya hastalık. Aniden göğüs ağrısı, nefes darlığı, şiddetli bir baş ağrısı, bacak ağrısı veya görme, konuşma veya yürüme sorunları yaşarsanız doktorunuza danışın.

Boynuz sert, uyuşukluk, ateş, şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı veya kusma, ağrılı göz hareketleri veya ışığa karşı göze duyarlılığınız varsa hemen doktorunuza danışın. Bunlar, aseptik menenjit sendromu (AMS) adı verilen ciddi bir belirtinin belirtileri olabilir.

Bu ilaç kanamaya neden olabilir (hemoliz). İlacınızı aldıktan sonra mide veya sırt ağrısı, koyu renkli idrar, azalmış idrara çıkma, nefes darlığı, artmış kalp hızı, yorgunluk veya sarı gözler veya cilt varsa hemen doktorunuza bildirin.

Bu ilacı aldıktan sonra kırmızı veya koyu kahverengi idrar, alt sırt veya yan ağrılar, ani bir kilo alımı, şişmiş yüz, kollar veya bacaklar, azalmış idrar çıkışı veya idrara çıkma ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaya başlarsanız hemen doktorunuza danışın. . Bunlar ciddi bir böbrek problemi semptomları olabilir.

Göğüs ağrısı, zor, hızlı veya gürültülü nefes alma, bazen hırıltılı solunum, mavi dudaklar ve tırnaklar, ateş, soluk cilt, terleme artışı, bazen pembe köpüklü bir balgam oluşturan öksürük, nefes darlığı gibi yanıklara neden olmazsanız hemen doktorunuza danışın , Ya da bu ilacı aldıktan sonra bacaklar ve ayak bileği şişmesi. Bunlar ciddi bir akciğer problemi semptomları olabilir.

Bu ilaç bağışlanan insan kanından yapılır. Bazı insan kan ürünleri, risk almasına rağmen, onları alanlara belirli virüsler gönderdi. İnsan donörleri ve bağışlanan kanların her ikisi de, iletim riskini düşük tutmak için virüslere karşı test edilir. Endişeleriniz varsa, bu risk hakkında doktorunuzla konuşun.

Sizi tedavi eden herhangi bir doktor veya diş hekiminin bu ilacı kullandığınızı bildiğinden emin olun. Bu ilaç, bazı tıbbi testlerin sonuçlarını etkileyebilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.